Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data02/virt75803/domeenid/www.cbd.ee/htdocs/cbd/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210
test – Järjekordne WordPressi veebileht

Blackstuff ’ist lähemalt

Mitte kunagi kirjapandud ajaloo jooksul ei ole pidanud inimese keha lahustama ja eemaldama nii suurel hulgal kemikaale, herbitsiide, pestitsiide, GMO-d, raskemetalle ja toksiine kui see seda praegu tegema peab.

Jaa, need on murettekitavad uudised, kuid õnneks on negatiivsete mõjude leevendamiseks erinevaid efektiivseid strateegiaid. Tehes muudatusi oma elustiilis ja toitumises ning kasutades efektiivset detox-i strateegiat, saame parandada oma tervist ja elukvaliteeti. Tänane inimkond seisab silmitsi mitmete elustiili haigustega: diabeet, lekkiva soolestiku sündroom, dementsus, Alzheimer, soole ärritussündroom, liigesevalud, kõrge vererõhk, väsimus, unehäired, stress, vähk, insult jne.

Tüüpiline läänelik elustiil hõlmab endas töödeldud toitu, täisväärtuslike ainete puudumist, ravimitele ja antibiootikumidele toetust, tihedat alkoholi ja narkootikumide tarbimist, keskkonna saastatust ja kõrget stressi taset. Lisaks ületreenimine ning liiga kõrge emotsionaalne ja füüsiline stress aitavad luua vabu radikaale. Vabad radikaalid võtavad meilt elektrone, mistõttu ei toimi meie rakud enam nii nagu peaksid.

Eelpool mainitud haigused on kõik elustiili haigused, neid ei põhjusta viirused. Seega saame neis haigustes süüdistada ainult enda elustiili; keskkonda, kus elame; õhku, mida hingame ning toitu, mida tarbime.

Probleem tegelikult ei seisnegi nii palju manustatavates asjades, vaid pigem on probleem organismi võimes neid eraldada.

Me ei saa lahti lasta meie kehasse kogunevad kahjulikest ainetest. Miks?

Intensiivkasvatus on rikkunud loodusliku taastumise ja taastootmise põhimõtteid. Mikroobid, humiin- ja fulviinhape on keemiliste väetiste poolt hävitatud. Lisaks on sellele kaasa aidanud ka maa ülekoormamine. Mullaviljakus on kahanenud, mistõttu ei saa see luua tervislikku keskkonda bakteritele. Selle tulemuseks on nõrgenenud organism, sest me ei saa enam mullast kõiki vajalikke aineid. Võrdluseks: keemilised väetised maapinnale on sama, mis keemilised ravimid meie kehale. Mõlemad ei lahenda probleemi pikas perspektiivis. Need põhjustavad hoopis erinevaid probleeme meie organismile ja pinnasele. Kaasaegne meditsiin üritab ennetada tagajärgi, kuid unustab tegeleda põhjusega.

MIKS ME VAJAME BLACK STUFFI?

BLACK STUFF on naturaalne polüfenooli ühend, mis on saadud ligniinist. See aitab kehal imendada ja toimetada toitaineid, antioksüdante, rasvhappeid ja mineraale raku tasemel. BLACK STUFF aitab organismi hoida terve ja tasakaalus, eemaldades vabu radikaale, raskemetalle, keskkonna toksiine, surnud rakke ja viiruseid.

C:\Users\Vegeri\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\emoji.png

SOOVITUSLIK KASUTAMINE

Soovitame tarbida 0,3-1g päevas, olenemata sellest, kas soovite vabaneda mõnest probleemist või soovite säilitada tervislikku elustiili. Suurem doos ei ole vajalik, sest keha ei ima rohkem kui vajalik. BLACK STUFFi võib lahjendada nii kuuma, kui ka külma joogiga(nt vesi, kohv, tee, mahl). 1g= u pool tl BLACK STUFFi.

KUI KAUA PEAKS BLACK STUFFI TARBIMA?

Usume, et BLACK STUFF peaks olema meie igapäeva osa, sest oma toitumisega ei ole me võimelised enam toidust saama kõiki vajalikke happeid, mis aitavad aineid kehas transportida, et kõik vajalikud funktsioonid ja keemilised protsessid tasakaalus oleksid, ilma, et vajaksime kunstlikke ravimeid.

MIS ON KÕIGE SAGEDASEMAD TULEMUSED BLACK STUFFI TARBIDES?

 • Parandab seedetrakti tegevust
 • Annab energiat
 • Aitab unehäiretest vabaneda
 • Eraldab kehast toksiine
 • Aitab liigesevalust vabaneda
 • Stabiliseerib veresuhkru, jne

MIS ON MIKROBIOOM?

Mikrobioom viitab mikroorganismide kollektiivsetele genoomidele konkreetses keskkonnas. Mikrobioota on hulk mikroorganisme. Inimese seedetraktis eksisteerib u 100 triljonit mikroorganismi.

MIKROBIOOM NUMBRITES

KOOSTISOSAD

Polüfenoolid, fulviinhape, humiinhape ja mikroelemendid

POLÜFENOOLID

Fenoolid parandavad tervist, sest need on väga tugevad antioksüdandid. Fenoolid neutraliseerivad soovimatute hapnikuradikaalide hävitava reaktsioonivõime, mis on toodetud raku ainevahetuse kõrvalsaadusena. Fenoolid parandavad raku tervist, mis omakorda toob kasu igale süsteemile meie kehas. Antioksüdandid on ka väga olulised immuunsüsteemi optimaalseks funktsioneerimiseks. Fenoolid on üks osa taime kaitsemehhanismist ultraviolettkiirguse vastu. Epidemioloogilised uuringud viitavad, et pikaajaline toitumine, mis sisaldab suurel hulgal taimseid polüfenoole, kaitseb organismi vähi, südame-veresoonkonna haiguste, diabeedi, osteoporoosi ja neurodegeneratiivsete haiguste eest. BLACK STUFF sisaldab kõige rohkem fenoolide grupi üht kõige lihtsamat ühendit-kinooni

FULVIINHAPE

Fulviinhapped on tuntud kui ühed kõige turvalisemad ja võimsamad viirusevastased ained. Fulviinhapped ei ole tehnilises mõttes antibiootikumid nagu retseptiravimid. Fluviinhapete antibiootikumidele sarnast efekti võib võrrelda pigem penitsilliiniga. Vastupidiselt antibiootikumidele, võib fluviinhappeid tarbida pika aja jooksul, ilma, et tekiks antibiootikumieresitentsete haiguste tüvesid, mis on omased ravimitele.

MIKROELEMENDID

Koobalt mõjutab raua ainevahetust ja suurendab hemoglobiini konsentratsiooni punastes verelibledes.

Vasel on oluline roll punaste vereliblede tootmisel. See on vajalik hemoglobiini imendumiseks, utiliseerimiseks ja sünteesimiseks, mis omakorda on vajalik punaste vereliblede moodustumisel. Vask aitab säilitada närvi väliskesta terviklikkuse, metaboliseerida C-vitamiini ja rasvhappeid energiaks ümber töödelda.

Raud on hemoglobiini põhikomponent. Raud on hapnikku edasikandev proteiin, mida leidub punastes verelibledes. Raud on ka oluline komponent elektronide transportimisel tsütokroomides.

Magneesium on seotud rohkem kui 300 ensüümi reaktsiooniga kehas. Üks kõige olulisemaid rolle on säilitada närvisüsteemi funktsioon ja neuromuskulaarne ülekanne ja aktiivsus.

Mangaan on seotud proteiini, rasva ja energia metabolismiga. See on vajalik ka luude kasvuks, arenguks ja taasloomiseks. Mangaani puudus võib tekitada dermatiiti, karvade pigmendihäireid, kasvuprobleeme ja viljatust.

Molübdeen toimib kui ensüümi kofaktor paljudes biokeemilistes reaktsioonides. See mängib olulist rolli ka kui elektronide ülekande vahendajana oksüdatsiooni-redutseerimis reaktsioonides.

Kaalium on oluline element rakus vedeliku tasakaalu säilitamisel, närviimpulsside edastamisel, skeletilihaste kontraktiilsuse kontrollis ja normaalse vererõhu säilitamisel.

Seleen on mikroelement, millel on mitmeid bioloogilisi mõjusid. Kuigi seda tuntakse pigem kui antioksüdant, sest seleen on seotud E-vitamiiniga. On tõendeid, et seleen võib kaitsta teatud vähkide eest. Lisaks arvatakse ka, et seleen võib kaitsta mürgiste elementide(arseen, elavhõbe, kaadmium) mõju eest.

Tsingil on oluline roll üle 200 ensüümi funktsioneerimisel bioloogilistes süsteemides. Tsingi oluline funktsioon on selle roll biomembraanide struktuuris ja funktsioonis. Tsink vastutab ka DNA ja RNA sünteesi eest. Veelgi enam, tsink on seotud ka immuunsuse, haavade paranemise ja kesknärvisüsteemi normaalse toimimisega. Tsingi olemasolu on eriti oluline metalliioonide, näiteks plii, arseeni ja kaadmiumi toksilisuse ennetamiseks.

HOIUSTAMINE

Hoida õhukindlat kuivas. Väldi otsest päikesevalgust, sest see võib muuta toote värvi ning toode võib kaotada oma toiteväärtust. Hoida lastele kättesaamatus kohas. 

Nelja soola seguga keha aluseliseks!

Nelja soola segu

Nelja soola segu on nelja võimsa karbonaatsoola kombinatsioon

Inimese keha peaks olema veidi leeliseline, et see toimiks optimaalselt. Selleks on vaja leeliselist kütust, mida me saame toidust, vedelikest, mida me joome (eriti vesi) ja õhku, mida me hingame (hapnikku). Kui see kõik töötab meie jaoks ja meil õnnestub pH-tasakaalu saada, siis sellest sõltub ka meie keha suutlikkus eemaldada mürgiseid jääkaineid.

4 soola prepaat on bakterite-, seente-, intoksikatsiooni-, põletiku, vähivastane antioksüdant, mille toime on kudede liigset happesust langetav ja seetõttu on see ka sportlikele saavutustele soodsat mõju avaldav mineraalsoolade segu. See on vahend, mis aitab muuta kehavedelikud ja koed aluseliseks!

4 Salts koosneb neljast organismile vajalikust mineraalsoolast:

 1. naatriumvesinikkarbonaadist, NaHCO3 (tuntud söögisoodana)
 2. magneesiumvesinikkarbonaadist, MgHCO3
 3.  kaaliumvesinikkarbonaadist, KHCO3
 4. kaltsiumvesinikkarbonaadist, CaHCO3

Nimetatud neli mineraalsoola esinevad looduslikult inimese organismi vedelikes. Need mineraalsoolad aitavad vähendada toitumisest ja valedest eluviisidest põhjustatud happelist keskkonda, säilitada normaalset happe-alus tasakaalu ainevahetuses ning ühtlasi aeglustada kudede hävimise protsesse.

Raske füüsilise koormuse või psühhoemotsionaalsete pingete tõttu tekivad organismis orgaanilised happed, millest tuntuim on süsivesikute anaeroobse ainevahetuse lõpp-produkt – piimhape. Piimhappe ja teiste happeliste ainete (rasvhapete ainevahetusest pärit ained) kogunemise tagajärjel muutuvad lihased valulikuks ja annavad tunda liigeste piirkonnas.

4 soolast valmistatud puhverlahus neutraliseerib (puhverdab) happeid ja pikendab lihaste võimet kauem ja paremini füüsiliselt vastu pidada.

Lisaks:

 • Parandab seedimist;
 • hoiab ära luude hõrenemise;
 • kõrvaldab kõrvetised ja iiveldused;
 • hoiab ära sooletrakti haavandite tekke, bakteriaalsed- ja seeninfektsioonid, kroonilised tupepõletikud;
 • kõrvaldab pingepeavalu;
 • kõrvaldab kuseteede põletikud;
 • leevendab ja võtab regulaarsel kasutamisel ära fibromüalgilised valud (lihasvalud) jpm.

Ühest purgist jätkub 3-4 kuuks, vastavalt sellele, kui tihti peate kasutama.

Kasutamine: Soovituslik ööpäevane kogus: maksimaalselt 3 korda päevas üks teelusikas/mõõtelusikas (6g) segada klaasi puhta veega 1 tund enne või pärast sööki. Mitte ületada päevaseid soovituslikke koguseid. Toidulisandit mitte kasutada mitmekesise toitumise asendajana.

Lisaks võib nelja soola segu tarbida ka koos igapäevase veega. Selleks tuleks lisada pool tl nelja soola segu ja pool tl himaalaja soola 2l vee kohta. C-vitamiini saamiseks ja maitse parandamiseks võib veele juurde pigistada ka sidrunit.

Dr Riina Raudsik toob välja oma artiklis „Vesi – sisekeskkonna tasakaalustaja“, miks on vajalik aluseline ja mineraliseeritud vesi. Kõik meie kehavedelikud – veri, lümf, rakkude sisesed ja rakkude vahelised vedelikud on soolased ja aluselised.

Dr Raudsik ütleb:

 • Kergelt mineraliseeritud ja aluseline vesi hoiab meie rakud tervena.
 • Kui joome magedat vett, siis liigub vesi rakku, et soolasust tasakaalustada ja rakk lõhkeb, hävib. Janutunnet ei teki ja haiguste arenguks on pinna soodne.
 • Liiga soolase vee tarbimisel liigub vesi rakust välja, tõmbub krimpsu ja hävib.

Lisaks toob Dr Raudsik välja, et tursed inimese kehas on kroonilise veepuuduse tunnus. Tursete tekkimine tähendab, et vesi on vereringest väljas või on seda kehas liiga vähe. Sellega kaasneb ka trombioht, arteriaalne vererõhu tõus ja põletikuliste haiguste teke. Parim lahendus on aga juua aluselist vett. Vee ja soolade puudusest võib tekkida ka kõrgvererõhutõbi, limaskestade sagedased põletikud(nohu, kuiv köha, allergiad, põiepõletikud, astma, bronhiit jne), ekseem, psoriaas, akne, atoopiline dermatiit ja naha seenhaigused.

Dr Raudsik pöörab tähelepanu ka asjaolule, et keharakkude veega täitumine võtab aega, mistõttu ei saa probleemidele lahendust peale ühekordset 1-2 klaasi vee joomist.

Aluselised soolad on sõltumatult tõestatud Euroopa Toiduohutusameti poolt, et nad aitavad kaasa normaalsele tasakaalule kehas:

Energia: Energiatootlik ainevahetus ning väsimuse ja kurnatuse vähenemine.

Elektrolüüdi tasakaal: Elektrolüütide tasakaal kehas.

Vere tervis: Punaste vereliblede moodustumine, hapniku transportimine kehas, vere hüübimine ning normaalne vererõhk.

Mõistus: Neurotransmissioon, närvisüsteem, kognitiivne ja psühholoogiline funktsioon.

Seedimine: Seedetrakti ensüümide normaalne funktsioon.

Rakkude kaitsevõime: Immuunsüsteem ja rakkude kaitse oksüdatiivse stressi eest.

Lihased: Lihaste funktsioon, rakumembraanid, valkude süntees

Kokkuvõtvalt võiks öelda, et jooge rohkem vett ja just aluselist vett. Mahl, kohv, tee, limonaad jne ei asenda vee tarbimist!

Allikas: https://raudsik.com/artiklid/vesi-sisekeskkonna-tasakaalustaja/

Räägime Menopausist ja CBD’st

Menopausi sümptomid, mille puhul CBD võiks aidata.

Võib-olla oled märganud, et meditsiin on hetkel veel kahjuks menopausi sümptomitega tegelemiseks algeline. Eelmiste generatsioonide naised olid menopausist tulenevate muutuste osas vaiksed, mistõttu on hakatud alles nüüd pöörama rohkem tähelepanu peri- ja postmenopausile.

Enamus naisi ei mõtle tõsiselt enne menopausi peale, kui see esimesi märke ilmutama hakkab. Olles siis tegelikult täiesti ettevalmistamata, sümptomitega tegelemiseks. Mõnedele naistele jäävad perimenopausi varajase staadiumi sümptomid märkamata. Kuid, mida varem me sümptomeid märkame ja ennetavalt ka tegutseme, seda parem on meie tervis tulevikus.

Kanep ja tööstuslik kanep vs menopaus

Menopaus on üks kolmest peamisest põhjusest, miks naised kasutavad terapeutilisi kanepitooteid – menstruatsioon ja seks on teised kaks. Tõendused, et kanepi ja tööstusliku kanepi tooted on leevendavad abivahendid peri- ja postmenopausi ajal ei tule mitte ainult naiste kogemustest, vaid tõenduste taga seisavad ka teaduslikud uuringud.

Mõned näited, mida CBD võib menopausi ajal mõjutada:

 • Liigesevalud
 • Tuju muutused ja depressioon
 • Kaalu tõus/diabeet
 • Kuumalained
 • Urogenitaalne sündroom(tupe kuivus, atroofia ja põiepidamatus)
 • Osteoporoos
 • Unehäired/unetus
 • Mälu kadumine/mälulüngad

Rohkem kui östrogeen: muutuste meri

Oled nüüdseks ilmselt juba tuttav östrogeeni looga: naised sünnivad koos miljonite ebaküpsete munarakkudega, mis asuvad munasarjades. Pubeka east alates on meie kehad täis pumbatud östrogeeni iga kord, kui munarakk küpseb – enam-vähem kord kuus. Kuid aastate möödudes, meie munarakkude hulk väheneb. Lõpuks, kui kõik munarakud on „otsa saanud“, siis lõppeb menstruatsioon ja östrogeeni pursked, mis toob esile menopausi.

Reaalsus on aga see, et menopaus ei ole alati nii selgepiiriline. Aastaid enne menopausi(perimenopaus) meie östrogeeni tase tõuseb ja langeb ettearvamatult enne viimast langust. Lisaks östrogeenile hakkavad ka teised toetavad hormoonid Ameerika mäena tõusma ja langema. Mitmed molekulid meie kehas vähenevad või suurenevad. Meie aju neurokeemia muutub. Meie keha suurendab põletikuliste molekulide tootmist. Menopaus muudab meie organismide sisemist mehhanismi ning iga naise menopaus võib olla täiesti erinev.

Menopausi sümptomid

Kui menopaus on jätnud sulle tunde, et meditsiin, ei saa aru sinu vajadustest, siis on sul ilmselt õigus. Teadlased üritavad siiani leida vastust, miks ja kuidas meie kehad menopausi ajal muutuvad.

Mõned laialt levinud probleemid, millega naised menopausi ajal silmitsi seisavad:

Valud ja liigesevalud

Mis toimub?: Kas su keha valutab rohkem kui varem? Tihti süüdistame selles oma vanust, kuid ilma östrogeenita toodab meie keha suuremas koguses põletikulisi molekule. Mis tähendab, et artriidi sümptomid võivad menopausi ajal hoogsalt kasvada. Rohkem kui 60% naistest vanuses 40-64 vaevlevad lihas- või liigesevalude käes.

Kuidas CBD võib abiks olla: On väga tähtis menopausi ajal vähendada põletikku kehas. On tõestatud, et CBD-l on põletikuvastased omadused. Näriliste peal on katsetatud, et CBD on artriidi vastane, kaitseb liigeseid põletikust tekkivate kahjustuste eest ja alandab põletikulise TNFa taset. Kergemad harjutused ja toitumisharjumuste muutmine tuleb samuti põletikuga võitlemisel kasuks.

Tuju muutused ja depressioon

Mis toimub?: On täiesti tavaline, et naised kogevad ärevust või depressiooni menopausi ajal. Östrogeen ja progesteroon mõjutavad serotoniini ja teiste neurotransmitterite aktiivsust ajus, mis otseselt mõjutab meie tuju. Kui need hormoonid on tasakaalust väljas ja lõpuks langevad, siis muutub meie neurokeemia.

Kuidas CBD võib abiks olla: Kui oled emotsionaalselt vaevatud, siis tuleks sul otsida tuge meditsiinitöötajalt. Tema soovitab sulle ilmselt mõnd terapeutilist või farmatseutilist lahendust. Kui leevendada oma sümptomeid CBDga, siis tuleb välja, et CBD aktiveerib serotoniini retseptoreid, sarnaselt ärevusvastasele ravimile busipironele. Et saada teada rohkem sel teemal, oleme ära tõlkinud ka artikli mis käsitleb eraldi ärevust ja depressiooni

Kuumahood ja öised higistamised

Mis toimub?: Kuumahood ja öised higistamised on midagi, mille üle tihtipele nalja heidetakse, reaalsus on aga naljast kaugel. Kuumahood ja öised higistamised häirivad meie und ja päevast rutiini, mis võib vähendada meie elu kvaliteeti. Need „vasomotoorsed“ sümptomid on põhjustatud muutunud neurokeemiast hüpotalamuses(keha termostaadi juht). Teisisõnu, sinu keha jahutussüsteem, veresoonte laienemine ja higistamine, lülitub tööle liiga kergesti. Laboris testides tehti kindlaks, et naistel kes kannatavad kuumahoogude käes hakkab jahutussüsteem tööle juba siis kui kehatemperatuur tõuseb ainult 1,5 kraadi. Samas naistel, kes kuumalainete all ei kannata hakkab jahutussüsteem tööle alles siis kui kehatemperatuur on tõusnud vähemalt 3 kraadi.

Kuidas CBD võib abiks olla: Kuna kuumalainetel on neurokeemiline alus, siis mõned antidepressandid võivad aidata leevendada kuumahoogusid. Ei ole küll tehtud selle alaseid teaduslikke uuringuid, mis tõestaks, et CBD aitab kuumalaineid leevendada, kuid CBD mõju serotoniini süsteemile võib olla üks näitaja, miks mõned naised vannuvad, et CBD aitab leevendada kuumalaineid. Teised abivahendid nagu teraapia, hüpnoos ja lõdvestumistehnikad võivad samuti neurokeemiat mõjutada ja vähendada kuumalainete teket.

Kehakaalu tõus ja diabeet

Mis toimub?: Hormoonid kujundavad meie keha mitmel eri tasandil, k.a ainevahetus. Ilma östrogeenita, kulutab meie keha vähem kaloreid, isegi magades, ning me kulutame siis vähem kaloreid ka liikudes. Isegi kui tarbid vähem kaloreid ja suudad hoida menopausi ajal stabiilselt sama kehakaalu, siis menopausist tingitud hormonaalse muutuse tõttu üritab su keha ikkagi lihast kõhu rasva vastu välja vahetada. Ning selline rasva kogumine tõstab kahjuks eelsoodumust insuliiniresistentsuse, diabeedi ja südame-veresoonkonna haiguste tekkeks.

Kuidas CBD võib abiks olla: Populatsiooni uuringud on näidanud, et täiskasvanutel, kes kasutavad kanepitooteid on madalam insuliini tase ja väiksem vööümbermõõt. Kannabidiool võib kaasa aidata, lülitades sisse hästi funktsioneeriva ainevahetuse geenid. CBD aitab puhverdada ka naturaalselt juba kehas olevaid endokannabinoide, sealhulgas 2-AG aktiivsust, mis on seotud insuliiniresistentsusega ning mis on menopausi ajal kõrge.

Urogenitaalne sündroom(tupe kuivus, atroofia, põiepidavus)

Mis toimub?: Seksuaalne tervis ja põiepidavus on pärast menopausi kaks täitsa omaette teemat, kuna need on intiimselt aga omavahel seotud, siis on need kokku pandud ühe meditsiinilise seisundi alla. Östrogeen aitab vaagnapiirkonda verega varustada, toimetades värsket hapnikku kuseteede ja suguelundite kudedesse, hoides sellega piirkonda elastse ja tervena. Menopausi saabudes, peaksid naised oma vaagnapiirkonna eest rohkem hoolt kandma ja tähelepanu andma, et vereringe selles piirkonna stabiilsena püsiks.

Kuidas CBD võib abiks olla: Koos seksuaalse aktiivsusega, võib abiks olla ka paikne määrdeaine, mis sisaldab kannabinoide CBD-d või THC-d, mis on mõlemad tugevad vasodilaatoid. Seega aitavad suurendada vereringet vaagnapiirkonnas. See hoiab koed terved ning niisutab samal ajal ka vaagnapiirkonda. Peale määritav CBD võib aidata vähendada põletikku, lõdvestada lihaseid ja rahustada valu tajuvaid närve vulva ja tupe piirkonnas.

Osteoporoos

Mis toimub?: Meie organism liigutab pidevalt kaltsiumit ja teisi mineraale luudesse ja luudest välja. Perimenopausi saabudes on tulemuseks tihti luu resorptsioon(rohkem luud võetakse ära kui juurde antakse), luutiheduse vähenemine ja luumurdude tekke riski kasv. Oleme kõik kuulnud, et osteoporoosi tekke riski vähendamiseks peaksime tarbima piisavalt kaltsiumi ning aktiivselt liikuma, kuid uus uuring viitab, et artriidist või teistest haigustest põhjustatud põletik võib olla üks suurimaid luude hõrenemise põhjuseid. Põletikuline TNFa on vilunud ütlema sinu kehale, et luude hõrenemist tuleks suurendada.

Kuidas CBD võib abiks olla: Sama CBD põletikuvastane toime, mis on populaarne artriidi leevendusel, võib aidata parandada ka luude tervist. Uuringus, kus rottidel oli parodontiit, alandas CBD TNFa taset ning hoidis ära suu luukaotust. Samas ei ole väga uuritud, kuidas see võiks inimesele mõjuda, seega julgustame kasutama igat olemas olevat meditsiinilist allikat, juhul kui sul on diagnoositud madal luudetihedus. Järjepidev aktiivne liikumine alandab samuti TNFa taset.

Unehäired

Mis toimub?: Paljud peri- ja postmenopausi läbivad naised kannatavad tihti ka unehäirete all. Magamatus võib oluliselt inimese elukvaliteeti vähendada, vallandades näiteks väsimuse, öise higistamise ja suurenenud ärevuse ja depressiooni. Unetuse vastu parima lahenduse leidmiseks, tuleb kõigepealt aru saada, millised tõkked head und takistavad. Jälgi oma und või küsi abi arstilt.

Kuidas CBD võib abiks olla: Inimesed igas vanuses on andnud tagasisidet, et CBD tekitab hea une. See, kas CBD aitab või ei aita paremat und tekitada, sõltub sellest, mis unehäireid põhjustab. CBD mõju neurokeemiale ja ärevusele võib parandada und naistel, kes vaevlevad unetuse või häiriva öise higistamise käes.

Mälukaotus

Mis toimub?: Lihtne on süüdistada mälukaotuses vanust, kuid ka naised, kes läbivad kirurgilise menopausi, võivad kogeda kiiret mälu halvenemist. Piirkonda ajus, mis vastutab mälu, õppimisvõime ja emotsioonide eest, nimetatakse hipokampuseks. Hormoonid nagu östrogeen ja progesteroon stimuleerivad neurone hipokampuses looma uusi ühendusi, seega meie mälestused võivad nende hormoonideta kannatada saada.

Kuidas CBD võib abiks olla: Teadlased uurivad aktiivselt CBD sünaptilise plastilisuse ja neuroprotektsiooni soodustamist, eriti just hipokampuses. Samas ei ole veel kindlat tõendust, selle soovitamiseks, ning selle aju osa kaitsmiseks on veel palju muid viise.

Kanna menopausi ajal enda eest hoolt

Nüüd rohkem kui iial varem, on oluline märgata muutusi oma kehas ja elus. Ole enda ja teistega aus, selles osas, kui palju sa tegelikult tuge vajad. Östrogeen ja progesteroon võtavad oma õlule väga palju vastutust ja CBD võiks olla üks paljudeks viisidest, kuidas ennast menopausi ajal aidata.

Allikas: https://www.foriawellness.com/blogs/learn/8-menopause-symptoms-cbd-could-help

NB! CBDKanep OÜ ei vastuta blogis olevate artiklite õigsuse eest. Tegemist on tõlgitud artiklitega, mille eesmärgiks on informeerida, mitte anda teaduslikke hinnanguid.

Teaduslikud uuringud tõestavad, et Kanepitaim vähendab valu!

Teadusavastuse tegid Guelphi ülikooli uurijad, kes loodavad tulevikus luua loodusliku valuravi, millel ei ole paljude valuvaigistitega kaasnevat sõltuvuse riski.  

Uuringu kallal töötanud molekulaar- ja rakubioloogia osakonna professor Tariq Akhtar sõnas, et tugeva ja kroonilise valu ravis on vaja opioididele alternatiivseid lahendusi leida. «Leitud molekulid ei ole psühhoaktiivsed ning tegelevad põletiku allikaga, mis teeb need ideaalseteks valuvaigistiteks,» sõnas Akhtar.

Uurijad kasutasid biokeemiat ja genoomikat, et määrata kindlaks, kuidas toodab kanep kahte olulist molekuli: kannflaviin A-d ja kannflaviin B-d. Flavanoididena tuntud molekulid avastati esimest korda 1985. aastal, mil teadlased nägid nende põletikuvastaseid omadusi. Tollal määrati ka, et molekulid suutsid põletikku vähendada peaaegu 30 korda efektiivsemalt kui sama kogus atsetüülsalitsüülhapet ehk aspiriini.   

Siiski seiskusid uuringud aastateks osalt seetõttu, et kanepi uurimine oli kõrgelt reguleeritud. Nüüd on kanep uuringu teinud teadlaste kodumaal Kanadas legaalne ja genoomika samuti edasi arenenud. Akhtar koos oma kolleegi professor Steven Rothsteiniga otsustasid uurida, kuidas sativa kanep kannflaviine biosünteesib, et paremini mõista, kuidas taim neid molekule toodab.

Hetkel kasutatakse kroonilise valu vastu tihti opioide, mis blokeerivad aju valuretseptoreid. Nendega kaasneb aga risk kõrvalmõjudeks ja sõltuvuse tekkimiseks. Kannflaviinid toimivad teisel põhimõttel, vähendades valu põletiku alandamisega. Neid kasulikke molekule on kanepitaimes aga niivõrd väikses koguses, et isegi geenitehnoloogiaga pole võimalik panna kanepitaime neid raviks vajalikus koguses tootma.

Teadlased soovivad nüüd luua bioloogilise süsteemi, mis toodab kannflaviine ja võimaldab neid suures koguses kätte saada. Uurimismeeskond töötab koos Toronto firmaga Anahit International Corp., mis litsenseeris patendi, mis võimaldab biosünteesida kannflaviin A-d ja B-d väljaspool kanepitaime. Firma töötab nüüd koos ülikooli uurijatega, et luua turvaline põletikuvastane ravim, mis põhineb kanepi fütokemikaalidel. Ravimit on plaanis turustada meditsiini ja spordi valdkonnas ning see võib esineda nii kreemi, tableti, spordijoogi kui plaastri kuju.

Allikas: https://tervis.postimees.ee/6738288/teadlased-avastasid-kuidas-kanepitaim-valu-vahendab?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=share-buttons&utm_content=6738288&fbclid=IwAR3Zn2oE–_HsphGt8qzejJWNkV8V7Ivt-0wPUpWhFVS5rbd-XW2yB_tXsc

Kas CBD võib aidata kaalu langetada?

Cannabidiool(CBD) on naturaalne kanepitaimes leiduv ühend, mis kogub üha populaarsust alternatiivmeditsiini maailmas. Mõned inimesed usuvad, et CBD aitab langetada kehakaalu, kuid kas see ka päriselt nii on?

CBD külge on pandud erinevaid leevendavaid omadusi, nt aitab vähendada aknet ja leevendada ärevust. Teadlased arvavad, et CBD võib aidata inimestel ka kaalu langetada ning vähendada suure kehakaaluga kaasnevate haiguste riski, nt diabeet ja ainevahetushäire.

 

CBD ja kaalulangus

CBD võib aidata langetada kaalu, kui võtta arvesse, kuidas see organismi mõjutab. Meie organismis on olemas endokannabinoidide süsteem. See süsteem mõjutab organismi kannabinoidide retseptorite kaudu, CB1 ja CB2 retseptorid.

Tavaliselt asuvad CB1 retseptorid peamiselt ajus ja kesknärvisüsteemis. CB2 retseptorid läbivad aga kogu keha. Suure kehakaaluga inimestel asuvad CB1 retseptorid aga rohkem laialiulatuvamalt, eriti rasvkoes. Seetõttu usuvad teadlased, et CB1 retseptorite aktiveerumise ja rasvumise vahel võib olla seos.

CBD ei aktiveeri CB retseptoreid otse, vaid mõjutab organismis leiduvaid kannabinoide, selleks, et blokeerida või aktiveerida retseptoreid. See võib kaalulanguse või kriitilise metaboolse funktsiooni puhul olulist rolli mängida.

On olemas mõned tõendid, mis vihjavad, et CBD võib aidata langetada kaalu või ennetada ainevahetushäireid.

 

Väited ja uuringud

CBD vähendab isu

Paljud pooldajad ütlevad, et CBD aitab langetada kaalu, sest vähendab isu. Enamus inimesi seostab kanepit suurenenud isuga, sest inimestel, kes suitsetavad marihuaanat tekib just suurem isu kui tavaliselt. Kanepis leiduv psühhoaktiivne ühend THC tekitab tõesti suuremat isu, kuid CBD seda ei tee.

THC aktiveerib CB1 retseptorid, andes erinevaid efekte, sealhulgas, stimuleerides isu. 2018 aastal läbi viidud uuring näitas, et CB1 retseptori antagonist võib vähendada isu ja kontrollida rasvumist. Seda seetõttu, et CB1 retseptori agonist blokeerib või deaktiveerib retseptori.

CBD ei deaktiveeri CB1 retseptoreid, kuid võib mõjutada teisi molekule, mis CB1 retseptorid blokeerib. Nende retseptorite blokeerimine võib vähendada isu ja hoida ära ülesöömist.

 

Muudab halva rasva heaks rasvaks

Pooldajad väidavad, et CBD võib muuta valge rasva pruuniks rasvaks, mis võib aidata kehal kaloreid kulutada. Valge rasv võib suurendada paljude krooniliste haiguste teket, nt südamehaigused ja diabeet.

2017 aastal läbi viidud uuring toetab seda väidet. Teadlased leidsid, et CBD mängib rolli selles osas, kuidas keha suhestub rasvaga. CBD ei aidanud mitte ainult muuta valgeid rasvarakke pruunideks, vaid aitas ka kehal rasva efektiivsemalt lagundada. Teadlased märgivad, et CBD võib olla paljulubav abiline rasvumise ennetamisel.

 

Põletab rasva

Väidetakse, et CBD aitab kehal lagundada rasva ning eemaldada seda kehast. Eelpool mainitud 2018 aasta uuring aitab seda fenomeni seletada. Valge rasva pruuniks rasvaks muutmise protsess, muudab ka seda, kuidas need rakud meie kehas reageerivad. Pruunid rasvarakud võivad olla aktiivsemad rasvarakud. Need rakud põletavad energiat nagu kuumus, mis tähendab, et need rakud põletavad kaloreid.

 

Vähendab ainevahtushäirete tekke riski

Teine 2018 aastal läbi viidud uuring viitab, et rasvumise ja paljude ainevahetushäirete(II tüübi diabeet, kõrge vererõhk ja kõrge kolesterool) vahel on seos. Rasvkoes asuvate CB1 retseptorite üleaktiveerimine võib soodustada rasvumist ja ainevahetushäireid. CBD aitab blokeerida CB1 retseptoreid, mis tähendab, et see võib aidata vähendada rasvumise riski.

 

Riskid ja kaalutlused

Kuigi uuringute tulemused näitavad, et CBD võib aidata kaalu langetada, siis on ikkagi mõned olulised asjad, mida tuleb silmas pidada.

CBD või mõni teine ühend, toidulisand või ravim ei ravi rasvumist. Need lisandid ja ühendid ei asenda tervislikku toitumist ja regulaarset liikumist. Inimene, kes lisab CBD oma kaalulangetusplaani, ilma, et tegeleks aktiivse liikumise ja tervisliku toitumisega, ei pruugi tulemusi näha.

Inimesed võivad CBD pidada justkui abistavaks vahendiks. Kõik kehad on erinevad ja iga inimene võib vajada erinevat doosi.

Suure kehakaaluga inimene võib vajada suuremat doosi kui inimene, kes on CBDle tundlik. CBDle tundlik olev inimene peaks toimimiseks  proovima väga väikest kogust.

Alati tasub pidada ka nõu oma arstiga, eriti kui tarbite ravimeid, sest CBD võib ravimite koostoimel hoopis kahjulikuks osutuda. 

 

Allikas: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324733.php?fbclid=IwAR1saFJ0AlXGT46aH0EaSpG45maz5d15n6-nK4vf2QUsqfUzxFrgGSYbgfY

 

NB! CBDKanep OÜ ei vastuta blogis olevate artiklite õigsuse eest. Tegemist on tõlgitud artiklitega, mille eesmärgiks on informeerida, mitte anda teaduslikke hinnanguid.

 

CBD plaastrid: kasulikud omadused, kõrvalnähud ja kuidas neid kasutada

CBD plaastrid on turul olnud juba mõned aastad, kuid transdermaalsed plaastrid on saadaval olnud juba pea 40 aastat. Kõige kuulsam transdermaalne plaaster on ilmselt nikotiiniplaaster, mis võeti kasutusele juba aastal 1991, et aidata inimestel suitsetamisest loobuda. Nüüd aga ennustatakse, et CBD plaastrid on muutumas kõige müüdavamateks transdermaal plaastriteks.

Mis on CBD?

CBD(kannabidiool) on üks paljudest kanepitaimes leiduvatest keemilistest ühenditest. Teadlased on andnud neile nime: kannabinoidid. THC on ilmselt kõige tuntum kannabinoid.

Lisaks ka:

 • CBG(kannabigerool)
 • CBL(kannabitsüklool)
 • CBN(kannabinool)
 • CBT(kannabitsitraan)

Need on aga ainult kannabinoidide jäämäetipp. Teadlased on leidnud 113 erinevat kannabinoidi.

Mis on CBD plaaster?

CBD plaaster on pealtnäha nagu iga teinegi plaaster kuid see on immutatud CBDga. Kroonilise valu või ärevuse leevendamiseks tuleks CBD plaaster panna venoosse koha peale, näiteks pahkluu, käsi või randme siseküljele. Sinu kehasoojus aktiveerib plaastri ning CBD hakkab väikese koguse haaval läbi naha vereringesse imenduma.

Kas CBD plaaster võib mind pilve teha?

CBD on mittepsühhoaktiivne aine, mistõttu ei tekita see kurikuulsat eufooria tunnet. Plaastrites on THC(psühhoaktiivne aine) sisaldus minimaalne ja CBD sisaldus maksimaalne. Ükski CBD toode, milles THC sisaldus peaaegu olematu on ei tee pilve. Väjaarvatud juhul kui toode on valesti märgistatud või olete valet asja tarbinud.

Kas CBD plaastritel on kõrvalnähtusid?

CBDga on seotud väga vähe kõrvalnähtusid ja veel vähem CBD plaastritega. Seda seetõttu, et plaastri kaudu imendub CBD vereringesse aeglaselt ja pika aja jooksul.

Üks kõrvalnähtudest, mida välja tuuakse on, et CBD-d tarvitades võib esineda suu kuivust. Teine võimalik kõrvalnäht, mida tuleks silmas pidada on CBD tarvitamine koos ravimitega. CBD pärsib maksal paljude ravimite lõhkumist, mida on maksal vaja teha, et ravimid saaksid toimida. Kui kasutad ravimeid kõrge vererõhu või südamehaiguste puhul, siis võib CBD nende ravimite mõju pärssida ning see võib kaasa tuua suure probleemi. Seega tasub enne CBD kasutama hakkamist konsulteerida oma arstiga.

Mis on transdermaalse plaastri eelised?

 1. Transdermaalsed plaastrid on diskreetsed
  Kui otsid diskreetset viisi CBD manustamiseks, ilma, et peaksid tablette neelama või tinktuuri keele all hoidma, siis on just CBD plaaster sulle ideaalne valik. Sõltuvalt plaastrist, võib selle mõju kestab 6-96 tundi, mistõttu ei pea pikemat aega uut doosi manustama. 
 2. CBD mõju saab suunata kindlale piirkonnale.
  Transdermaalsed plaastrid annavad võimaluse kannabinoididel mõjutada kindlas piirkonnas, kindlat probleemi.
 3. Transdermaalsed plaastrid kestavad kauem.
  Plaastri kaudu imendub CBD aeglaselt pika aja jooksul, mistõttu CBD leevendavad omadused kestavad ka pikemat aega.

Mille jaoks CBD plaastreid kasutatakse?

Mõned näited, mida CBD, CBD plaastris teha võib:

 • Soodustada luude kasvu.
 • Pärssida vähirakkude arenemist.
 • Hävitada või aeglustada bakterite kasvu.
 • Vähendada arterite ummistuse riski.
 • Leevendada psoriaasi.
 • Ennetada närvisüsteemi degeneratsiooni.
 • Vähendada veresuhkru taset.
 • Parandada und.
 • Pärssida lihasspasme.
 • Leevendada ärevust.
 • Vähendada psühoosi raskusastet
 • Vähendada iiveldust ja oksendamist.
 • Stimuleerida isu. 
 • Vähendada põletikku.
 • Leevendada valu. 

Üks efektiivsemaid „manustamise“ viise

Sinu kopsud ja seedetrakt oskavad väga osavalt takistada kemikaale vereringesse imendumast. See on hea omadus kui neelad või hingad sisse kahjulikke aineid, kuid mitte siis kui soovid manustada midagi kasulikku, näiteks CBD-d.

Organism ei tee eriti vahet, kas tegemist on hea või halvaga, mis seedetrakti siseneb. Seega selleks, et CBD soovitud tulemuse annaks ja ka vereringesse jõuaks, tuleb seda vahel suuremas koguses manustada.

CBD plaastri puhul jätab CBD aga filtreerivad organid(kopsud ja seedetrakti) vahele, ning imendub otse vereringesse. Sellisel juhul vajad toimimiseks väiksemas koguses CBD-d.

Kas CBD plaastrid on mulle parim valik?

Sellel küsimusele on raske vastata. Kõik oleneb inimese enda eelistustest. Seega saame soovitada ainult katsetamist ja kui CBD plaaster ei sobi, siis on CBD saamiseks veel väga palju erinevaid viise. Head katsetamist!

Allikas: https://honestmarijuana.com/cbd-patch/

NB! CBDKanep OÜ ei vastuta blogis olevate artiklite õigsuse eest. Tegemist on tõlgitud artiklitega, mille eesmärgiks on informeerida, mitte anda teaduslikke hinnanguid.  

 

UUS KANEPI TOORMAHLA TOODE NÜÜD EESTIS!

Tööstusliku kanepi toormahl

Sana Hemp Juice on ainus ehtne tööstusliku kanepi toormahl, mis Euroopa turul saadaval on. Sana Hemp’i toormahl sisaldab täisspektri ulatuses vajalikke toitaineid ning lisaks on sellel ka kõrgkvaliteediline CBD, mida leidub täiskasvanud tööstusliku kanepitaime lehtedes ja pungades.

Sana Hemp Juice’is on kasutatud Euroopa Liidu poolt heakskiidetud ja THC vabu tööstusliku kanepi taimi, mis kasvavad Hollandis ning mille kasvatamisega tegelevad farmerid, kellel on rohkem kui 20aastane kogemus. Kasvatamisel ei ole kasutatud pestitsiide ega herbitsiide. Värsked lehed saadetakse mahlapressi, mis asub põldudele väga lähedal, et tagada toormahla värskus ja, et kõik vajalikud ained alles jääksid.

Toormahl külmutatakse kahe minuti jooksul, pärast pressimist – nii tagatakse, et kõik toitained ja ensüümid jääksid aktiivseks ja elujõuliseks. Toormahlale ei ole lisatud lisaaineid, mistõttu saad toormahla nautida ilma igasuguste ootamatute üllatusteta.

Sana Hemp Juice’i peamine eesmärk on olla tervislik toormahl, kuid retseptide ja kujutlusvõime abiga on võimalik luua väga erilisi ja maitsvaid toite, mis sisaldavad Sana Hemp Juice’i ning seeläbi on võimalik ka kõik vajalikud vitamiini, mineraalid ja kannabidiooli kasulikud omadused kätte saada.

Sana Hemp Juice’i vägi

Stressi ja kiire elutempo tõttu janunevad meie kehad energia ja taaselustamise järgi. Sana Hemp Juice annab parima osa loodusest, maitsva tervisliku mahla näol. Iga doos tööstusliku kanepi toormahla tugevdab sinu immuunsüsteemi ja kosutab sinu keha vitamiinide, mineraalide, kasulike rasvhapete ja mis kõige tähtsam – kannabidiooliga.

Sana Hemp Juice sisaldab 100g kohta: 

Vajalikud rasvhapped ja CBD hape

Omega 3 30mg 82mcg

Omega 6 290mg 798mcg

CBD hape 2510mg 6,9mg

Vitamiinid ja mineraalid

Vitamiin B3 110,9mg(652,5% RDA) 305mcg

Vitamiin B6 3,1mg(206,7% RDA) 9mcg

Vitamiin E 19,9mg(168,6% RDA) 55mcg

Raud 52,2mcg(<0% RDA) <1mcg

Kaalium 0,15mg(<0% RDA) <1mcg

Kaltsium 0,2mg(<0% RDA) <1mcg

Tsink 263mcg(<0% RDA) <1mcg

Klorofüll 2,5mg(<0,01% RDA) 7mcg

 

Kannabidioolhape on tugev toitaine, mis aitab kehal uueneda, taastuda ning toimida üldiselt paranenud tasemel.

Tööstuslikku kanepit on läbi ajaloo kasvatatud selle kasulike toitainete ja tervendavate omaduse tõttu. Moodsate mahla tegemise tehnikate abil on antud meile võimalus säilitada ja isoleerida parim, mida tööstuslikul kanepil meile pakkuda on. Iga pakk Sana Hemp Juice’i toodet on külmutatud koheselt pärast tootmist, et kindlustada, et iga klient saab toote, millel on säilinud selle originaalne värskus, kaotamata toitaine väärtust.

Sana Hemp’i toormahla vägi peitub selle kõige tugevamas koostisosas – kannabidioolhappes. Kannabidioolhape on vajalik aminohape, mida leidub ainult tööstusliku kanepi kiududes. Kannabidiool on tugev antioksüdant, mis aitab puhastada ja säilitada õiget tasakaalu organismis ning parandada üldist heaolu.

Sana Hemp Juice on:

 • ELi poolt heaks kiidetud
 • 100% naturaalne
 • Kõrgelt kontsentreeritud doos kannabidiooli

Ei kõrvalmõjudele, ainult tervis ja energia

On oluline märkida, et Sana Hemp Juice on täiesti THC vaba, ning igapäevase tarbimise juures ei ole täheldatud kõrvalmõjusid. Tunnetad energia tõusu ja sinu immuunsüsteem tugevneb ning üleüldine tervislik seisund paraneb tarvitades Sana Hemp Juice’i regulaarselt.

Koge tööstusliku kanepi toormahla noorendavat jõudu!

 

Kuidas tarvitada CBD-d?

Oled otsustanud ühineda üha enam kasvava revolutsiooniga ehk CBD manustamisega, et leevendada ärevust, artriiti, valu, menopausi sümptomeid, unetust ja teisi terviseprobleeme. Nüüd seisad aga küsimuse ees, et milline CBD manustamise viis on sulle kõige tõhusam ja parem ning kui palju peaksid manustama. CBD tooteid on väga palju erinevaid ja iga manustamise viisi puhul jõuab CBD organismi erinevalt. Segadust tekitab veel ka asjaolu, et iga inimese organism reageerib CBD-le erinevalt, seega on keeruline anda ühest soovitust, mis kõigile ka üheselt sobiks. Järgnevalt on aga kokku pandud juhend, mis aitab igal inimesel iseseisvalt leida endale sobiv CBD manustamise viis.

Tee selgeks oma eesmärgid

CBD-l on rohkem kui 65 erinevat sihtmärki organismis, mida ta terapeutiliselt mõjutab. Keskendudes kuni kolmele terapeutilisele omadusele leiad kõige kiiremini parima toote ja doosi suuruse oma probleemile. Küsi endalt, mida soovid, et CBD leevendaks või parandaks. Vajad sa emotsionaalset tuge? Vaevled sa artriidi käes? Või soovid sa lihtsalt uudishimust katsetada, mida CBD sinu organismiga teeb?

Kasulik on teha märkmeid ajal, mil alustad CBD manustamist ning ka selle käigus, et näha, kuidas CBD on mõjunud.

Selleks, et see väike molekul(CBD) efektiivne oleks, peab ta jõudma kohta, kus teda vajatakse. Enamus terviseprobleemide puhul on lihtne leida see sihtmärk, mida CBD mõjutama peab. Kui probleem on nahal või limaskestal, siis tasub esimesena proovida tooteid, mis on mõeldud peale määrimiseks või proovida suposiite. Teistel juhtudel peab CBD läbima vereringe, et jõuda probleemini – olgu selleks aju, immuunsüsteem või mõni teine sihtmärk. Aurustid ja suukaudu manustatavad tooted on sellistel juhtudel parim valik.

See kui kaua CBD inimese kehas mõju avaldab, sõltub sellest, kuidas manustatakse ja kui kiiresti keha selle likvideerib. Mõned CBD manustamise viisid mõjuvad kiirelt ja teravalt, teised aga mõjuvad aeglaselt ja stabiilselt. Kui otsid lühiajalist kergendust, siis on aurustid ideaalne valik. Samas, kui soovid, et CBD mõjutaks sinu seisundit stabiilselt kogu päeva, siis tasub valida suukaudu manustatavad tooted. Paljud inimesed saavad aga rohkem kasu kui kombineerivad manustamise viise.

Mõned näited, kuidas inimesed CBD-d manustavad

Terviseprobleem Manustamine
Ärevus 1-3x päevas suukaudne + vajadusel aurusti
Artriit 1-3x päevas suukaudne + vajadusel peale määritav
Unetus Suukaudne paar tundi enne magamaminekut(väiksemad doosid võivad pigem anda energiat ja suuremad doosid soosivad und)
Menstruatsiooni krambid CBD tupeküünal vastavalt vajadusele

Kui hästi iga meetod toimib võib igal inimesel täiesti erinev olla. Seega on manustamise viis ja kogus täiesti individuaalne. Alati soovitatakse alustada väga väikese kogusega, et olla kindel, et toode või selle koostisosad ei tekita mingit negatiivset reaktsiooni. Proovi näiteks algul üks tilk suu kaudu manustatavat toodet ja aurusti puhul esialgu näiteks üks sõõm. Seejärel tuleb oodata kuni CBD mõju on jõudnud haripunkti ja kehast väljunud ning siis võid katsetada suurema doosiga. Aurusti puhul tuleb oodata vähemalt tund ja suu kaudu manustatavate toodete puhul on soovitatav oodata 6+ tundi. Võid proovida ka varem aga siis avaldavad mõju mõlemad doosid ning on raskem aru saada, milline kogus on piisav.

Isegi kui tead, kui palju CBD-d on ühes doosis, siis see näitab ainult seda, mis on maksimaalne kogus, mis võib sinu orgasimi jõuda, kuid enamus CBD-st võib vereringesse või sinu probleemini üldse mitte jõuda. Selleks, et organism omastaks võimalikult palju CBD-d on mõned nipid:

 • Enne, kui suurendad aurustiga suitsetamist tasub katsetada ka teiste sissehingatavate tehnikatega.
 • Kui manustad suu kaudu, siis tasub tilgutada keele alla ja keelega seda suus ringi liigutada.

CBD kvaliteet

Kui oled leidnud endale sobiliku CBD manustamise viisi ja koguse, siis tasub teada, et see ei pruugi jääda samaks kui hakkad manustama teise tootja tooteid. Mõned tootjad võivad olla vähem usaldusväärsed kui teised, seega erinevad CBD tootjate tooted võivad mõjuda erinevalt.

Mis on parim viis CBD manustamiseks? 

 

Teadlased avastasid hiljuti, et laia spektriga CBD ekstraktid on palju efektiivsemad kui „puhtad“ CBD isolaadid. Teadlased arvavad, et laia spektriga CBD on efektiivsem, sest need sisaldavad erinevaid molekule, mis on suuruse ja kuju poolest CBD-le sarnased – see kõik loob sünergistliku koostöö.

Kas võib juhtuda, et tarbid CBD-d liiga palju?

Kui kardad, et äkki tarbid CBD-d liiga palju, siis tasub teada, et kliinilised uuringud on näidanud, et igapäevane kuni 1200mg CBD tarbimisega ei kaasnenud ühtegi kõrvalnähtu. See on rohkem kui üks keskmine terve CBD õli pudel. Enne manustamist on soovitatav muidugi konsulteerida ka oma arstiga. Kuigi CBD-d peetakse üldiselt turvaliseks, siis tuleb teada, et CBD võib alandada vererõhku. CBD võib ka takistada mõningate ravimite imendumist. Seega tasub olla eriti ettevaatlik, kui tarvitad ravimeid.

Manustamisviisid

Suukaudne-neelatav

Liigid: CBD õli, tinktuur, söödavad tooted, kapslid, pulbrid

Tee probleemini: Peale neelamist läbib CBD seedetrakti, kus see vereringesse imendub ning seejärel kogu keha läbib.

Aeg: See on kõige aeglasem viis probleemi leevendamiseks, kuid sel viisil püsib CBD mõju kõige kauem. CBD haripunkt püsib vereringes 1-6 tundi.

Lisaks:

 • Toit – CBD imendub paremini, kui kõht on täis. CBD on rasvlahustuv, mistõttu süües tervislikus koguses rasvu suureneb CBD imendumine vereringesse.
 • Ravimite koostoimed – Nagu eelnevalt mainitud, siis CBD võib takistada mõningate ravimite imendumist organismi. Neelatavad CBD tooted takistavad rohkem ravimite imendumist kui sissehingatavad tooted
 • Aeg suus – Kõik eelnevalt mainitud lisamärkused käivad CBD toodete kohta, mida suhu pannes ka koheselt neelatakse. Kui aga CBD-d mõni hetk suus hoida, siis imendub see otse vereringesse.

Suukaudne-keelealune

Liigid: CBD õli, tinktuurid

Tee probleemini: Kui CBD-d keele alla tilgutada ja seda seal hoida, siis imendub see otse vereringesse, sest keele all, igemetel ja põskedel on väga palju kapillaare. Sel viisil manustades väldib CBD seedetrakti, ning jõuab koheselt kogu organismi.

Aeg: Sel viisil manustades jõuab CBD vereringesse kiiremini kui neelates. Keele alla tilgutades imendub kiiremini kui põse siseküljele tilgutades . Kuna enamus keele alla tilgutatud CBD-st ka neelatakse, siis kestab CBD haripunkt vereringes 0,5-5 tundi.

Lisaks:

 • Teadlased uurisid CBD suupihustit ning avastasid, et kui inimene on vahetult enne CBD manustamist söönud, siis imendub CBD paremini organismi. Närimine suurendab vereringet suus, mis võib ka imendumist suurendada.
 • Suurenda imendumise pinda. Tihti soovitatakse enne neelamist CBD õli hoida suus vähemalt 1,5 min. Sellel ajal tasub õli suus ringi liigutada, suunates selle isegi hammaste vahele, et suurendada imendumist. 

Sissehingamine

Liigid: aurustid, vaha, kõrge CBD sisaldusega kanep

Tee probleemini Kui CBD-d sisse hingatakse, siis liigub see kopsudesse, kust see väga kiiresti vereringesse imendub.

Aeg: See on kõige kiirem CBD mõjumise viis, kuid samas selle manustamise viisi puhul püsib CBD haripunkt kõige lühemat aega. Haripunkti jõudmiseks kulub kuni 10 min.

Lisaks:

 • Aurustid – Väldi odavaid ühekordseks kasutatavaid aurusteid ning jälgi, et toode ei sisaldaks propüleenglükooli. Otsi kõrgekvaliteedilisi aurusteid, millel on keraamilised kuumutus elemendid.

Peale määritav

Liigid: kreemid

Tee probleemini: Peale määritav CBD hajub nahale ning mõjutab konkreetset piirkonda, nt lihaseid, põletikulisi rakke ja närvivalu. Väga vähe peale määritavast CBD-st, kui üldse jõuab vereringesse. V.a juhul kui peale määritav CBD toode on transdermaalne.

Aeg: Varieerub vastavalt sellele, mis eesmärgil kasutatakse.

Lisaks:

 • Peale määritavad CBD tooted on ideaalsed vahendid, kui soovitakse leevendada nahapealset probleemi, kuid kui probleem vajab pikaajalist tähelepanu, siis saadakse tihtipeale paremad tulemused, kui peale määritavatele CBD toodetele manustatakse lisaks ka suukaudseid tooteid.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuna ei ole ühest ettekirjutust, mille järgi kõik inimesed CBD-d manustama peaksid, siis tasub katsetada ja kuulata oma keha ning selle põhjal valida parim viis enda jaoks.

Allikas: https://www.foriawellness.com/blogs/learn/how-to-take-cbd-correct-dose

NB! CBDKanep OÜ ei vastuta blogis olevate artiklite õigsuse eest. Tegemist on tõlgitud artiklitega, mille eesmärgiks on informeerida, mitte anda teaduslikke hinnanguid

 

Räägime ärevusest ja CBD-st

Mis on ärevus?

Kõik inimesed kogevad oma elus ärevust. On täiesti normaalne tunda hirmu või närveerida enne mõnda olulist sündmust, näiteks enne eksamit või kartes ebameeldivat uudist. Lühiajaline ärevus on normaalne keha kaitsereaktsioon. Peale ebakindlat kogemust või millegi võõra kogemist järgneb rahunemine ja vaimne puhkus. Normaalsest ärevusest saab ärevushäire juhul, kui ärevus on tugev, kestab pikka aega ja piirab inimese vaimset ja sotsiaalset tegevusvõimet. Ärevushäire on sündroom, kus pikaajalise ja tugeva ärevustundega kaasnevad ka teised sümptomid. Näiteks erutusseisundile omased tunnused ja/või vältiv käitumine, millega ärevushäire all kannatav inimene püüab ärevust tekitavaid situatsioone vältida.

Ärevushäire võib esineda mitmes erinevas vormis, millega kaasnevad ka erinevad sümptomid. Iga inimene, sõltuvalt oma eripärast ning häire iseloomust ja tugevusest, võib kogeda erineval arvul ning erineva tugevusega kaebuseid. Ärevushäirete sümptomid jagunevad kaheks: psüühilised sümptomid ja somaatilised ehk kehalised sümptomid.

Psüühilised sümptomid:

 • rahutus, võimetus lõõgastuda
 • pingetunne
 • kergesti ehmumine, ka tühistel põhjustel
 • muretsemise, ärevusest tingitud keskendumisraskused
 • tunne, justkui pea läheb mõtetest tühjaks
 • kõrgenenud erutuvus ja ärrituvus
 • hirm kaotada enese üle kontroll, hulluks minemise tunne
 • surmahirm
 • tunne, et välised objektid on ebareaalsed
 • eemalolekutunne – tunne, justkui sa ei oleks reaalselt siin

Somaatilised sümptomid:

 • südame kloppimine
 • higistamine
 • värisemine, vappumine
 • suukuivus
 • hingamisraskused (lämbumistunne, õhupuudustunne)
 • valud või ebamugavustunne rindkeres
 • iiveldustunne või ebamugavustunne kõhus
 • lihaspinge ja lihaspingega seonduvad valud
 • kuuma- ja külmahood
 • tuimustunne või surinad
 • pearinglus, ebakindlustunne
 • tükitunne kurgus, neelamisraskused
 • uinumisraskused

Ärevushäire puhul eristatakse 6 erinevat sündroomi:

 • Üldistunud ehk generaliseerunud ärevushäire
 • Obsessiiv-kompulsiivne häire
 • Paanikahäire
 • Foobia
 • Sotsiaalfoobia
 • Posttraumaatiline stressihäire

Miks tavaline ärevus areneb ärevushäireks?

Ärevushäire kujunemisel mängivad väga olulist rolli geenid. Väike erinevus meie hormoonides või neurotransmitterites võib väga palju mõjutada seda, kuidas me stressile reageerime. Ärevushäire kujunemisel mängib suurt rolli ka keskkond, kus viibime ja elustiil. Ilmselt kõige suurem ärevuse tekitaja on stress. Krooniline stress treenib aju ärevust tundma, et aju suudaks ette näha olukordi, mis võivad stressi tekitada.

Krooniline stress ja ärevus kahjustavad organismi

Väikesed stressi hormooni pursked saadavad kehale signaale, et see saaks valmistuda võitluseks või ära jooksmiseks. Kahjuks ei ole meie kehad loodud toime tulema lõpmatu paanikaga. Krooniliselt kõrge stressihormooni tase(eriti kortisooli tase) võib põhjustada tüsistusi, näiteks:

 • depressiooni
 • südamehaiguseid
 • seedeprobleeme
 • nõrgenenud immuunsüsteemi
 • väsimust
 • kehakaalu tõusu
 • peavalusid
 • lihaspingeid
 • endokannabinoidide tasakaalutust

Hea uudis on see, et kui tunned, et oled pidevalt stressis ja kannatad eelmainitud probleemide käes, siis tea, et tunneli lõpus paistab valgus ja õigete vahenditega on võimalik sümptomeid vähendada.

Stress kahjustab ka inimese aju keemiat

Lisaks organismi kahjustamisele, kahjustab stress ka inimese aju. Stressihormoonid annavad ajule signaali: “Keskendu, tunne vähem, ole valmis!”. Kui seda signaali aga kogu aeg edasi antakse, siis leiab aju ise viisi, kuidas end sellele signaalile häälestada. Teadlased avastavad endiselt muutusi, mis toimuvad kroonilisele stressile regeerimisel, kuid nad kaasavad selleks nii aju struktuuri kui ka keemia. Ühed aju osad muutuvad hüperaktiivseks ja teised samal ajal atrofeeruvad ja tõmbuvad kokku ning neurotransmitterid(serotoniin, dopamiin ja endokannabinoidid) ja nende retseptorid muutuvad. Isegi, kui vabaned stressist, siis need muutused võivad olla püsivad, k.a nendega kaasnevad negatiivsed mõjud kogu ülejäänud kehale. Kui see juhtub, siis võid vajada abi, et taastada aju tasakaal.

Kanep on ärevusvastane abivahend

Kui oled katsetanud kanepitoodetega, siis on sulle ilmselt tuttav, et inimesed reageerivad n-ö “pilves olekule” väga erinevalt. Filmides, kus tegelane kanepit suitsetab on tavaliselt kaks erinevat tulemust – tegelane, kas istub, lõõgastub ja naudib olukorda või muutub paranoiliseks ja närviliseks. Tuleb välja, et see ettearvamatus tuleneb peamiselt sellest, mis koguses on fütokannabinoide ja sünergistlikke terpeene. Liiga palju THC kanepit võib üle stimuleerida keha CB1 retseptoreid, samal ajal, kui THC mittepsühhotroopne sugulane kannabidiool(CBD) võib otse ja kaudselt võidelda vastu ärevusele, mida põhjustab liigne THC tarvitamine. Erinevatel kanepi tüvedel on erinevad molekulide kontsentratsioonid, mis on ka üks põhjustest, miks kanep ärevusvastase abivahendina inimestele erinevalt mõjub.

Tänu ravikanepi legaliseerimisele tehakse üha rohkem uuringuid CBD kohta ning üha rohkem leitakse uusi tootmisvõimalusi, mis võimaldab lihtsamini toota CBD-d ilma  THC-ta. See omakorda loob võimalusi toota tooteid, millel on kanepi positiivsed omadused ilma kultuurilise stigmata või ebameeldivate kõrvalnähtudega, mida traditsiooniliselt kanepiga seostatakse.

Tõendeid, et CBD aitab leevendada stressi ja ärevust

Peamiselt on uuringuid läbi viidud näriliste peal. Hiljutine ülevaade käsitleb

32 erinevat näriliste peal läbi viidud uuringut kus testiti CBD mõju ärevuse puhul ning ainult ühes uuringus ei täheldatud märkimisväärseid tulemusi. Inimeste peal uuringute tegemine on kulukas ja seaduste mõttes keeruline, mistõttu ei ole üllatus, et uuringuid, mis on inimeste peal läbi viidud, on väga vähe. Üldiselt on täheldatud kaht väga põnevat tulemust nii näriliste, kui ka inimeste peal läbi viidud uuringutes:

 • Uuringutes pandi katsealused stressirohkesse situatsiooni ning mõõdeti nende ärevus taset:
 • Üks viis ärevusest ülesaamiseks on õppimine, kuidas lasta lahti ärevuse ajendajatest. Eksperimentides treenitakse tihti katsealuseid ohutut seostama millegagi, mis haiget teeb ning siis mõõdetakse, kui kaua võtab aega, et katsealune enam ei kardaks seda ohutut ärevuse ajendajat. See on väga asjakohane inimestele, kes kannatavad post-traumaatilise stressihäire all.
  • Närilised: Närilised tarduvad hirmust, kui nad aimavad, et võivad saada elektrišoki. Kui närilistele aga manustatakse CBD-d, siis tõenäosus, et nad hirmust tarduvad on väiksem, isegi siis, kui CBD on n-ö oma mõju kaotanud.
  • Inimesed: Inimesed on samuti konditsioneeritud eeldama, et saavad elektrišoki, kui ilmneb mingigi nähtav vihje sellele. Nende inimeste organism reageeris šoki ilmingutele vähem, kes inhaleerisid katse ajal 32 mg CBD-d.

Kuidas CBD ärevuse vastu võitleb

Kannabidioolil on rohkem kui 65 sihtmärki inimese kehas, mis muudab keeruliseks teraapiliste omaduste allikate kindlakstegemise. Uuringud näitavad, et CBD võitleb ärevuse vastu stimuleerides neurotransmitterite süsteemi ja närvi regeneratsiooni. Tõendid:

 • Serotoniin: Enamus inimesi seostab serotoniini õnnetundega. Selle neurotransmitteri roll on aga tegelikult väga keeruline ja selle mõju sõltub sellest, kus see neurotransmitter asub ja mille külge ta end seob. Serotoniinil on vähemalt 14 erinevat retseptorit, kuid CBD seob end 5-HT1A külge, millel arvatakse olevat kõige tugevam mõju ärevushäiretele. Ärevusevastane ravim busipirone seob end samuti 5-HT1A külge, mis seletab, miks CBD näiteks rottide puhul stressirohkes situatsioonis ärevusvastaselt mõjub.
 • Endokannabinoidid: Organism toodab ka ise kannabinoide, mida kasutatakse kogu keha läbivas endokannabinoidide süsteemis. See süsteem võib kroonilise stressi puhul reguleerimata jääda. Kuid CBD võib aidata taastada tasakaalu endokannabinoidide süsteemis,  hoides ära CB1 retseptori ülemäärase stimuleerimise ja suurendades organismi loomulikku endokannabinoidide tootmist. Näriliste uuringud näitavad, et CBD leevendab obsessiiv-kompulsiivset häiret ja teisi rahutuks tegevaid situatsioone, mõjutades endokannabinoidide süsteemi, mis on seotud inimese võimega analüüsida ja unustada hirme.
 • Närvi regeneratsioon: Kuigi krooniline stress kahjustab neurone ning laseb isegi ajul kokku tõmbuda, siis hoolimata sellest on teatud aju osad võimelised regenereerima. Kogu elu vältel moodustub ajus juurde uusi neurone, loome uusi ühendusi ja aju kasvab pidevalt, ning CBD tõhustab seda protsessi. See tähendab, et CBD võib aidata tasakaalustada ajukahjustusi, mis on põhjustatud kroonilise stressi poolt. Mitmed uuringud on näidanud, et CBD stimuleerib närvi regeneratsiooni eriti hipokampuses. CBD võime vähendada ärevust hiirtel, kes kannatavad kroonilise stressi käes tuleneb CBD võimest stimuleerida uute neuronite kasvu.

Integreeritud ravi stressi ja ärevuse vastu

Nii paljude erinevate stressitekitajate tõttu vajavad inimesed tihtipeale rohkem holistilist lähenemist, et ärevusest vabaneda. Isegi tavameditsiini arstid on hakanud soovitama, et inimesed peaksid traditsioonilise psühhoteraapia ja farmatseutilise ravi ühendama rahustavate tehnikatega nagu jooga ja meditatsioon.

Kui krooniline stress ja ärevus on aju juba kahjustanud, siis võtab see aega ja tööd, et aju jälle tasakaalu saada. On võimalik muuta oma mõttemustreid, kuid muutusteni jõuad kiiremini, kui aitad aktiivselt ajul kasvada ja uusi neurone kasvatada.

Kui oled otsustanud CBD-d tarvitada, siis on hea teada, et see toimib kõige paremini, kui tarvitad seda osana terviklikust ärevuse vastasest taastusravist. Julgustame enne tarvitama hakkamist pidada nõu ka oma arstiga, eriti, kui tarvitad juba mingeid retseptiravimeid.

Allikas: http://enesetunne.ee/noor/arevushaire/mis-on-arevushaire/

https://www.foriawellness.com/blogs/learn/how-cbd-oil-vape-helps-stress-anxiety

 

Miks me ei müü enam CBD toidulisandeid?

Head cbd.ee Kliendid!

Vastavalt Euroopa Liidu uuendtoidu kataloogi ettekirjutusele ning Eesti Veterinaar ja Toiduameti juhendile on alates 01.06.19 Eestis CBD ekstrakti müük toidus ja toidulisandites keelatud uuendtoit. 

Mõiste uuendtoit – Uuendtoit on toit või toidu koostisosad, mida pole enne 15. maid 1997. a Euroopa Liidu territooriumil inimeste toiduna olulisel määral kasutatud.

Alates 01.06.19 on paljud Euroopa Liidu CBD õlide tootjad sama õli kategoriseerinud ümber “kosmeetiliseks” tooteks.

Lisaküsimuste puhul palun pöörduda info@cbd.ee

Teie CBDkanep’i meeskond